Efes Veteriner Bostanlı

K.B.B Video Endoskopi

 

   Welch Allyn marka K.B.B. video endoskopi ile evcil dostlarımızın kulak hastalıkları,burun ve ağız içindeki hastalıklar kolayca teşhis edilebilmektedir.Normal boyutunun 100-150 katı büyüklükte ve yüksek çözünürlükteki görüntüsü ile  teşhisi kolaylaştırmakta ve oluşan görüntüyü hasta sahibide ekrandan izleyebilmektedir.
Rahatsızlık durumunda hasta sahibide bu durumu görmekte ve iyileştiği zamanda aynı şekilde ekranda görebilmektedir.Hasat sahibin rakatsızlığı ve iyileştiğini görebilmesi bizler açısındanda bir güven kaynağıdır.Evcil dostlara böylesine bir hizmeti sunmak bizim için mutluluk verici.

Örnek K.B.B videolarından seçmeler.
1- Dış kulak kanalında polip:4 aylık bir dişi kedide dış kulak yolunda bir polip. Kulak kanalını tamamen kapatmış

 

 

 

2- Dış kulak yolunda pisi pisi otu:yabani ot başağının kulak tüylerine takılarak kulak yaluna kaçması sonuçu oluşmuş enfeksiyon ve ot başakçığı.

 

 

 
3- Otodectse synotis:kedide şiddetli kaşıntıyla karakterize kulak uyuzu.
 
 
 
4- Kulak zarına yapışık kapsüllü yapancı cisim:Yaklaşık 1yıldır kulağından rahatsız olan bir köpeğin kulağında etrafı kulak salgısıyla kaplanmış bir pisipisi otu. Pisipisi otu olduğunu kitleyi aldıktan sonra gördük.Kulağa daha fazla zarar vermesin diye üzeri kulak salgısıyla tamamen kaplanmış
 
5- Yutakta dikiş iğnesi: Uucnda dikiş ipliği olan 40 cm lik ipliği yanlışlıkla yalayıp yutan ve beraberinde de iğneyide yutmak zorunda kalan bir kedinin dil kökü ve damağındaki iğne yaraları.